חיפוש
Close this search box.

תורמים שותפים

עו"ד ירמיהו בן אריה ז"ל 1929-2012

ירמיהו נולד ב-ה' תשרי תר"ץ (9.10.1929) עם אחותו התאומה ציונה בתל אביב, להורים יעקב שמואל (אפלגרין) שעלה בשנות ה-20 של המאה ה-20 – שען במקצועו, ולאמו מרים (מיסיה לבית פרוש). ב- 1945 הוריו עברתו את שם משפחתם ל- בן אריה. הם גדלו בתל אביב, ולמדו בגמנסיה. ירמיהו היה חבר לח"י, ובדצמבר 1948, כחייל שריון, נפצע בקרבות ליד שדה התעופה "אל-אריש". הוא למד משפטים באוניברסיטה העברית, ומאז העתיק את מגוריו לירושלים ועבד כל חייו כיועץ המשפטי של מקרקעי ישראל. בנוסף לעבודתו כעו"ד, תחביבו היה טיולים בעולם. ירמיהו טייל ב- 74 מדינות בעולם, והיה בין הראשונים לטייל בחומה הסינית ב- 1986; הוא היה תייר בכל המדינות שהדרכון הישראלי אפשר לו להיכנס אליהן בחמשת היבשות, ואף הגיע לאיי שלמה, ואיים נידחים. ירמיהו אהב ילדים, ובכל מסעותיו בעולם הצטלם עם ילדים מקומיים; עם זאת ירמיהו ואחותו ציונה לא נישאו ולא הביאו ילדים לעולם.

בעקבות הראיונות בכלי התקשורת, ירמיהו נחשף לפעילות הסינגורית של האגודה, תמך בפעילותינו, והוריש את נכסיו לאגודה; דבר שאפשר לנו פעילות למספר שנים. צוות האגודה היו האנשים שליוו אותו בשנתו האחרונה לחייו, והיו לו לבני משפחה. אנו רואים חובה להנציח את זכרו וזכר משפחתו שלצערינו אין בן משפחה שינציח את זכרם. ירמיהו בן אריה ז"ל, בהיותו בן 83, הלך לעולמו ב- ט"ו חשוון התשע"ג (31.10.2012) ונטמן בהר המנוחות בירושלים.
יהי זכרו ברוך

עו"ד ירמיהו בן אריה ז"ל 1929-2012

עו″ד ירמיהו בן אריה ז″ל 1929-2012

התורמים שלנו

האם היוזמה שאתם מייצגים לא נמצאת במאגר?
מוזמנים לעדכן אותנו.

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system