חיפוש
Close this search box.

קהילה מבעד לעדשה – אירוע המוקדש ליוצרי קולנוע יוצאי אתיופיה

אנו שמחים ונרגשים להזמינכם לאירוע רב שנתי שיתקיים בסינמטק בירושלים בשיתוף פעולה עם "קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, בית אבי חי ואגודת יהודי אתיופיה.
הכניסה חינם הרשמה בלינק הבא>> https://goo.gl/KiKf3U
תאריך 4.12.18 – יום שלישי
19:30 – קוקטייל וקבלת פנים בספריה של הסינמטק
20:00 – הדלקת נר שני של חנוכה באולם 1
20:30 – דברי פתיחה והקרנת הסרט "עץ התאנה" בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם יוצרי הסרט.
 
שאלות של זהות המעסיקות כל מהגר באשר הוא, סובבות סביב המפגש של התרבות החדשה אל מול עולמו התרבותי הייחודי. החוויה הזו מציבה שאלות הנוגעות למקומה של תרבות המוצא והתרבות הקולטת. הסרטים המוצגים במסגרת "קהילה מבעד לעדשה", נותנים ביטוי לחווייתם האישית של יוצרות ויוצרים מבני העדה והם נוגעים למאפיינים תרבותיים המותירים רישומם על חוויית הכלל. קרן גשר לקולנוע רב תרבותי בשיתוף אגודת יהודי אתיופיה, הפועלת לקידום מדיניות שוויונית בחברה הישראלית, קרן אבי חי ופסטיבל הקולנוע היהודי ירושלים, חברו יחד זו השנה העשירית, לאירוע ייחודי המתמקד בסיפורה של הקהילה האתיופית בישראל ומוקדש לה. במסגרת האירוע יוקרן הסרט "עץ תאנה", סרטה עטור השבחים של היוצרת עלמורק דווידיאן והמפיקים נעמי לב ארי וסער יוגב
 
לאחר ההקרנה מפגש עם יוצרי הסרט. במסגרת האירוע יושק המיזם "שווים" לקידום יצירה קולנועית העוסקת בקהילת יוצאי אתיופיה בישראל בשיתוף קרן הברון הירש
 
עץ תאנה
ישראל, גרמניה, צרפת, אתיופיה 2018 | 93 דקות | אמהרית | תרגום לעברית
אתיופיה, 1989. מינה היא נערה צעירה החיה עם משפחתה בכפר קטן בפאתי אדיס אבבה. את זמנה הפנוי היא אוהבת לבלות יחד עם חברה הקרוב, אלי, באזור הנהר תחת עץ התאנה. לצד נוף ילדותה האהוב, מתרחשת באתיופיה מלחמת אזרחים ממושכת ואלי נאלץ להסתתר מהשלטונות אשר אוספים נערים צעירים ומגייסים אותם לצבא. כשמשפחתה היהודית של מינה מתכננת לעזוב את אתיופיה ולעלות לישראל, מינה טווה תכנית משלה כדי להבטיח את הצטרפותו של אלי למסע.
 
"עץ תאנה" הוא סרט ייחודי ומרהיב המספק הצצה חד פעמית לעולם ואירועים אשר טרם סופרו. הסרט הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל טורונטו 2018 וקטף את פרסAUDENTIA לסרט הטוב ביותר, וזכה בפרס הצילום הטוב ביותר בפרסי אופיר 2018 ובפסטיבל הסרטים חיפה 2018.

שם באנגלית:Fig Tree
בימוי:עלמוורק דוידיאן
הפקה:סער יוגב, נעמי לבארי
מפיק/ה-שותף/ה:פליקס אייזלה, סנדרין בראואר
תסריט:עלמוורק דוידיאן
משחק:בית לחם אסמאמאווה, יוהנס מוסה, ווינשט בלאצ'הו, מרתה גטאצ'הו, מטקו היילו
מקור: קולנוע לב, תל אביב, בלאק שיפ הפקות סרטים קישור לאירוע בפייסבוק

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system