ער בן -13 מירושלים תרם את כספי בר-המצווה לסטודנטים יוצאי אתיופיה

האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה חילקה מלגות ל- 22 סטודנטים יוצאי אתיופיה בסכום של כ- 100,000 ₪ נער בן -13 מירושלים תרם את כספי בר-המצווה לסטודנטים יוצאי אתיופיה. המלגות חולקו במסגרת הכנס הראשון למיזם "כריזמה", מיזם ייחודי שמפעילה האגודה ונועד ליצור מנהיגות מקומית אקטיבית של יוצאי אתיופיה ברשויות המקומיות.

הסכום המכובד הניתן לסטודנטים באמצעות האגודה, הינו תרומתם של איש העסקים בועז ניצן ושל אריאל, נער בן -13 מירושלים בעל תודעה חברתית, שתרם את כספי בר-המצווה לתרומה לסטודנטים יוצאי אתיופיה וביקש לעשות זאת בסתר.

האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה – ארגון סנגורי הפועל לצמצומם של הפערים החברתיים של יוצאי אתיופיה, באמצעות פעילויות פרלמנטארית-מערכתית והעצמת הקהילה – תחלק הערב מלגות ל-22 סטודנטים יוצאי אתיופיה, בסכום כולל של כ- 100,000 ₪.

המלגות יחולקו במסגרת הכנס הראשון למיזם "כריזמה" אותו מפעילה האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה ושיתקיים הערב ברמת אפעל. המיזם ייחודי בקרב הקהילה בכך שהוא מבקש ליצור, ללוות ולתמוך בפעילים אקטיביסטים מקרב יוצאי אתיופיה המבקשים לשנות ולשפר את מעמדם ברשויות המקומיות בהם הם מתגוררים.

לאה בטבבו-טלהון, מנהלת היחידה להעצמה קהילתית באגודה: "חלק מהשינוי החברתי שמבקשת האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה לעשות, הינו באמצעות מתן הזדמנויות אמיתיות לסטודנטים יוצאי אתיופיה לרכוש השכלה גבוהה ולהשתלב בתעסוקה שתהלום את השכלתם".

"יחד עם זאת, בחרנו לחלק המלגות לסטודנטים יוצאי אתיופיה, בערב שבוא אנו מתניעים את מיזם "כריזמה", כיוון שהסטודנטים של היום יהוו את הפעילים והמנהיגים של המחר בחברה הישראלית ויש חשיבות גבוהה בחשיפתם לפעילויות אקטיביות כדוגמת מיזם 'כריזמה'", דברי בטבבו-טלהון.