חיפוש
Close this search box.

עסק משלך

מערכת האתר

משרד הקליטה מגדיל את היקף תמיכתו ביזמים ובעלי עסקים עולים לצורך הקמה והרחבה של עסקים עצמאיים. כמו כן תוגדל ההלוואה לעסקי עולים מ-70 ל-100 אלף ₪ ויחול שיפור משמעותי בתנאי הביטחונות.

ההלוואה ניתנת לתקופה של 6 שנים, עם החזר ריבית בלבד. למימוש ההלוואה יידרש העולה לתת ביטחונות של שני ערבים, במקום שלושה והוא יצטרך להציג ביטחונות הון עצמי של 25% מגובה ההלוואה, במקום -50%.

על מנתלתמרץ את העולים לעמוד בהחזר ההלוואות, יהפוך חלק מההלוואה למענק, בכפוף להפעלת העסק העצמאי במשך שלוש שנים ועמידה בהתחייבות לפירעון ההלוואה. תקופת הזכאות לקבלת ההלוואה הינה 15 שנה מיום העלייה לעולי אתיופיה.

מלבד ההלוואות מסבסד משרד הקליטה שירותי ייעוץ וליווי עסקי לעולים במרכזי סיוע עסקיים מיוחדים שהקים ברחבי הארץ. השירותים כוללים הערכת הרעיון היזמי וההיתכנות, בניית תוכניות עסקיות עבור קרנות מימון שונות, ליווי בהקמת העסק וחונכות לבעלי עסקים קיימים, קורסים וימי עיון לשיפור המיומנויות המקצועיות ועוד.

במרכזים פותחו תוכניות סיוע ייחודיות לענפים מוגדרים (היי-טק,רפואה, מדענים וכו') ולאוכלוסיות מוגדרות (עולי אתיופיה, עולי בוכרה, עולי אירן ואירופה) המותאמות למאפיינים ולצורכים הייחודים של העולים ולתחומי התמחותם.

"כספי קרן ההלוואות לפתיחת עסקים, חוזרים בסופו של דבר לקופת המדינה בריבית דה-ריבית ובכך משרתים את כל הצדדים" אמר השר לקליטת עלייה, ח"כ אלי אפללו, שציין כי יפעל להגדיל את תקציב קרן ההלוואות גם בשנת תקציב 2009.

אין לראות בכתבה זו המלצה.

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system