חיפוש
Close this search box.

סטודנטים אתיופים בכיתה טיפולית? די! נמאס לנו!

חברים וחברות יקרים,

מאז עלייתם יהודי אתיופיה הפכו מנגנון כלכלי בלתי נדלה. החל מחקירה אינסופית במוצא שלנו, המשך בשליטה על מהלך חיינו בארץ וכלה בכליאה תרבותית שממאנת לשחרר אותנו מהסטיגמה של "קהילה בטיפול". תופעה זו מתקיימת בשיתוף עם חוקרים שהם בעמדה של "יוצרי תוכניות" ויועצים לקליטה "נכונה". לאחרונה התבשרנו כי גם במסדרונות האוניברסיטה השיטה הזו ממומשת – "תואר שני עם תזה" – היא תוכנית שהוקמה בדיוק מאותו בית יוצר המהווה מנגנון לסחיטת כספים בשם יהודי אתיופיה.

מפעל כלכלי זה מביא עלינו גם סטיגמות של חריגים ואובייקטים לטיפול מיוחד ושונה משאר הסטודנטים באקדמיה. אנחנו עומדים מול תוכנית חדשה אשר חוצה כל גבול – תלמידים לתואר שני יהיו תחת פיקוח של אותם חוקרים, שלא מסרבים לעזוב אותנו מאז שמעו על "יהודים שחורים". אנחנו מבקשים לזעוק כי תוכנית זו תביא עלינו אסון שלא ידענו כמותו – הסטיגמה שסטודנטים אתיופים לתואר שני הם שם בחסד "תוכנית טיפוח" ייחודית ל"אתיופים". דבר זה יפגע בעתיד של הסטודנטים כשיכנסו לשוק התעסוקה וידביק סטיגמה נוספת על הקהילה.

סטודנטים אלו הם חלק מחוד החנית של השתלבותנו בחברה הישראלית ואסור לנו לתת יד בהדבקתם בסטיגמה של "תלמידי טיפוח". אנחנו מבקשים כאן להגיד די! אנחנו מבטיחים שעם השגת יעד החתימות נפנה עצומה זו לשר החינוך והמועצה להשכלה גבוהה!

אנא הפיצו בכל ערוץ אפשרי: קישור לעצומה

צילום אילוסטרציה: לחיי החופש האקדמי

האם היוזמה שאתם מייצגים לא נמצאת במאגר?
מוזמנים לעדכן אותנו.

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system