חיפוש
Close this search box.

טייסים צעירים

מערכת האתר

חמישה בני נוער מהקהילה האתיופית יהיו לטייסים הצעירים בארץ. במסגרת פרויקט "טסים ומתגאים" שמפעילה עמותת "יעלים" בשיתוף עם עיריית ראשון לציון, נבחרו נערים ונערות שיקבלו מלגת לימוד טיס ותעופה כל הדרך להוצאת רישיון טיס אזרחי.

החמישה הם תושבי העיר, שהתבשרו על כך שיקבלו מלגת לימוד טיס לשם הנפקת רישיון טיס אזרחי, בזכות כך שבלטו בהישגיהם הלימודיים. וכך, בעוד שחבריהם חולמים על רישיון נהיגה, הם עסוקים בשינון נוסחאות פיזיקה של עצמים נעים, משטרי רוח, חיזוי מזג האוויר, ומקצועות התעופה.

"אגף שירותי פרט" בעיריית ראשון לציון נרתמו לקרב את בני הנוער המתאימים למקצועות התעופה מתוך מחשבה לפתוח בפניהם את האפשרות להשתלב בצה"ל ובאזרחות.

זוהי השנה השלישית שמתקיים הקורס במסגרתו זכו כ100 חניכים לטעום את חוויות הטיסה ולהטיס מטוסים קלים יחד עם מדריך. התכנית מיועדת לתלמידים יוצאי אתיופיה תלמידי שביעית ושמינית. וכעת, החליטה עיריית ראשון לציון ללכת צעד אחד קדימה ולממן רישיון טיס אזרחי מלא לנערים ולנערות שהצטיינו.

חברי הקבוצה הגיעו ללשכת ראש העיר מלווים בהוריהם הנרגשים. אני נרגשת מהמעמד ניתנה לנו זכות גדולה להשתתף בתוכנית ובקורס המהווה פריצת דרך עבור כל אחד מאיתנו" אמרה רבקה טקלה (17), אחת משלוש הנערות שקיבלו את המלגה. "אין דבר העומד בפני הרצון, קורס טיס הוא נקודת שיא עבורנו, אנו מאמינים ומקווים לעבור את הקורס בהצלחה ולנצל את ההזדמנות שניתנה לנו", הוסיפה.

איזי כנען, מרכז הפרויקט ואחד היוזמים שלו אמר,"קורס לאדם בודד עולה כ-30 אלף ₪. בתחילה חששנו שלא נגייס די תרומות שיממנו את רישיון הטיס, אולם, אנשים טובים נרתמו לעניין. זוהי הגשמה של חזון, אני גאה בנערים אני סמוך ובטוח שרישיון הטיס יעניק להם קרש קפיצה בחייהם האזרחים ובצבא. לא ירחק היום שייצא טיס בן העדה מהפרויקט החברתי של עיריית ראשון לציון, זוהי גאווה מקומית".

"אני נרגש מהמעמד, חבורה של צעירים שעברו יחד עם משפחותיהם תלאות לא פשוטים להגיע ארצה יושבים כאן גאים עם ילדיהם המצטיינים", אמר ראש העיר מאיר ניצן שתומך בפרויקט, "זוהי תעודת כבוד למדינת ישראל, לעירנו ולחברה שלנו. צעד אחד מיני רבים עבור בני העדה האתיופית, צעד של התערות בחברה הישראלית. אני גאה בנערות ובנערים. עלו והרקיעו שחקים!".

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system