חיפוש
Close this search box.

בצעדי ענק

מערכת האתר

שיבישבו, צעדים באמהרית, הוא מופע הבכורה של קבוצת המחול "טספה". המופע מכיל בתוכו מרכיבי תנועה מסורתיים אתיופים, בגדים אתיופיים, כלי נגינה ושירה אתיופית, המשולבים בסגנונות מחול מערביים. חברי הלהקה הם רקדניות ורקדנים צעירים בני הקהילה, תלמידי כיתות י'- י"ב מיוקנעם ומפנימיית הודיות וכפר גלים, שהחלו את פעילותם בהרכב לפני כשלוש שנים, בהנחיתה של המורה למחול מיקה יערי. בנוסף, מלווה את הקבוצה הכוריאוגרף אבבה איילו, רקדן מחול אתיופי מסורתי, שמלווה את הקבוצה מזה כשנה.

להקת "טספה" הוקמה במסגרת פעילות מתנ"ס יוקנעם והשנה הורחבה הפעילות כשלפרויקט הצטרפה להקת המחול הבולטת "בת-שבע". רקדני ומורי הלהקה מלמדים את חברי טספה את שפת התנועה של אוהד נהרין "גאגא" ומנחים תוכניות העשרה לקבוצה. לקראת סיום השנה יצטרף לפרויקט צביקה צאלאצ'ולו היזאקיס, רקדן אנסמבל בת-שבע לשעבר וחבר בהרכב הבינלאומי של הלהקה, הפועל כרגע בשוודיה. צביקה ייצור עבור הקבוצה קטע ריקוד חדש.

"שיבשבו הוא בעצם מופע סיום של שנת פעילות מאוד פורה, עשירה ומגוונת, שהביאה את התלמידים לרמת יכולות גבוהה. ביחס לעולם אמנויות הבמה, זה יוצא מגדר מן הרגיל", אומרת מיקה יערי, המנהלת האמנותית של הלהקה, "התחלנו את הדרך לפני שלוש שנים במסגרת התנדבותית ותהליך ההתהוות היה מאוד מעניין עם גרעין חזק, השנה הצטרפו לקבוצה גם רקדנים בנים. המחויבות והמסירות של החברים היא מדהימה, המופע הוא לא משהו שעושים בהינף יד. בתור מדריכה זה מדהים לראות את ההתבגרות והצמיחה של חברי הלהקה במשך שלוש השנים האחרונות. הדרך שהחברים עשו, היא קפיצה אדירה שלרקדן ממוצע לוקחת הרבה יותר זמן".

בעקבות הקבוצה הוקמה עמותת טספה (תקווה) יקנעם שמטרתה לעודד אמנויות במה בקרב בני נוער מהקהילה ולקדם אותם בתחומי המחול והספורט. טספה הוקמה בדצמבר 2007 מתוך רצון לתרום להשתלבותם של בני נוער אתיופים בחברה הישראלית ופועלת ליצירת הזדמנויות שוות והעצמת ייחודן של תכונות ויכולות קיימות בקרב בני העדה האתיופית. העמותה פועלת באזורים חיפה ויוקנעם. "המטרה היא למנף את היכולות הפנומנאליות שלהם. כלים שילוו אותם עוד שנים רבות", מסכמת יערי.

מופע הבכורהשיבישבו של להקת המחול טספה, יתקיים ביום רביעי ה-14.5.2008 בשעה 20.00 במתנ"ס יוקנעם.

Welcome!

We at the AEJ surveyed hundreds of civic initiatives and then developed a search engine sorted by category, language, region and other helpful areas.

If you require assistance during the war, you will likely discover relevant information and details within AEJ’s system